Презентація на тему знайомство з буквою е. Літери Її презентація до уроку з російської мови (1 клас) на тему

, Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку














Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Мета уроку: знайомство з особливостями літери "Її" у різних позиціях.

  1. Формувати чітке уявлення про те, що літера “Е” на початку слова та після голосної літери дає два звуки [й, е], а після приголосних літер дає один звук [е] та пом'якшує його.
  2. Сприяти розвитку свідомого виразного читання складів, слів, мови, фонематичного слуху та культури звуковимови.
  3. Виховувати такі якості, як допитливість, інтерес до читання, працьовитість та дисциплінованість.

Обладнання: презентація, мультимедійна презентація, підручник.

Хід уроку

1. Мобілізуючий початок (орг. момент) 2-3 хв

(Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку, дисциплінованість)

- Продзвенів дзвінок, починаємо ми урок!

- Сідайте, хлопці. (1 слайд)

2. Повідомлення теми уроку. (5-7 хв)

– Послухайте та відгадайте загадку. (2 слайд)

Їх завжди в лісі знайдеш -
Ходімо гуляти і зустрінемо:
Стоять колючі як їжаки,
Взимку в літній сукні. (Ялинки)

(3 слайд)

- Промовте це слово орфоепічно. Промовте перший склад. З яких звуків складається перший склад? [Й, Е].

- Зробимо звуко-літерний аналіз слова ЕЛІ.

– Які букви чуєте? Скільки їх? (3)

– Які звуки чуємо? Скільки їх? (4)

[Й] – приголосний, м'який

[е] – голосний твердий

[л] - приголосний, дзвінкий, м'який

[і] – голосний, м'який

Слово з'являється значками (4 Слайд)

– Отже, що ми вивчатимемо на уроці? (Вивчати букву е, яка дає два звуки на початку слова). Буква є не проста, ви зараз самі в цьому переконаєтеся. (5 Слайд)

3. Читання складів та слів (7-10 хв) (6 слайд)

Прочитуємо всі склади по стовпчикам.

– Порівняйте склади у кожному стовпчику.

– Де знаходиться буква “Е” у першому стовпчику складів? (Спочатку) Які звуки вона дає? (два звуки)

- Де знаходиться буква "Е" у другому стовпчику? Які звуки вона дає? (дає два звуки)

– Де знаходиться буква “Е” у третьому стовпчику? Після яких букв вона написана? Який звук вона дає? (Пом'якшує попередній приголосний і дає звук [е]).

Прочитуємо слова. КРІВ, ЯЛИНИ, ВМІЛІ.

Звуко-літерний аналіз слів. (7 слайд)

- Зробимо висновок:

Які звуки дає буква “Е” якщо вона стоїть спочатку слова чи після голосної -……

Який звук дає буква “Е”, якщо вона стоїть після приголосного – ……

Висновок: (8 слайд)

4. Фізмінка (2 хв) (8 слайд)

У оленя будинок великий.

5. Закріплення вивченого. Робота з підручника. (4 хв) (9 слайд)

– Відкрийте підручник “Абетка” на стор. 44.

- Читання складів і слів з буквою, що вивчається.

– Вперше читаю одна, вдруге хором увесь клас.

Їл – їла – їла – їли

Їл – крейда – мілини – мілини

Ол – мовляв – намолол – намолол

Їл – крейда – вміла – вміння – вміння – вміла

Ни – нил – похмурі – похмурі

Ні – зневіра – зневіра

Ме – міра – міра

Ні – манера – манера

Мя – ім'я – іменини – іменини

- Хлопці, а зараз читаємо пошепки, я проходжу і слухаю кожного.

Фронтально-індивідуальна перевірка учнів, промовляючи наголос.

- Молодці, хлопці.

– Назвіть слова, у яких буква “е” дає два звуки? Який він? (їла, ялини, вміння, похмурі)

– Назвіть слова, у яких літера “е” дає один звук? Який він? (крейда, міра, іменини, манера,)

– Підручники закриваємо.

5. Фізмінка (1-2 хв) (10 слайд)

6. Розвиток пам'яті та мови. (4-6 хв). (11 слайд)

- Зачитує стих-ие вчитель (з'являється картинка).

- По одному рядку повторюємо по три рази.

- Повністю зачитують стих-ие напам'ять 3-5 учнів.

7. Розвиток уваги, мислення (3-4 хв) (12 слайд)

…нік П…мені Р…си Аквар… Портф… Тонн… М…нік

8. Підбиття підсумків. (1-2 хв)

- Що нового дізналися на уроці?

– Яку роль виконує буква “е” у слові після приголосного?

– Коли літера “е” означає два звуки?

– Які завдання були найцікавішими на вашу думку?

- Які завдання викликали у вас труднощі?

- Молодці хлопці. Дякую за урок. Приємно порадували …….

- Урок завершено. (13 слайд).

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Добрий ранок!

9 листопада. 1. Навчання грамоти 2. Навчання грамоти 3. Динамічний час 4 . Окр.світ 5. Технологія

ПРАВИЛА: СЛУХАТ ЧУТИ відповідати голосно

Розминка Женя на лаву села, Праворуч – Сева, Слава – Ліворуч.

Співаємо пісеньку Б а б о Б у Б і Б і Б е Б я Н а Н о Н у Н і Н і Н е Н я К а К о К у К і ------- К е ____ Ла Л о Л у Л і Л і Л е Л я С а С о С У С і С ы С е С я В а В о В у В і В і В е В я Р а Р о Р у Р і Ри Р е Р я Т а Т о Т У Т і Ти Т е Т я

Загадка Я приходжу з подарунками, виблискую вогнями яскравими, Ошатна, забавна, на Новий рікя – головна.

Е Л І [Й,] [Е]. [ л, ] [ і ]

Літери Е

Тема уроку: «БУКВИ Її»

ЕЛ ЕН ЕР ЕМ ІЕ ОЕ ЫЕ АЕ ЛЕ НЕ РЕ МЕ [ й, ] [ е ] [ е ] [ й, ] [ л ] [ е ] [ л, ] [ и ]

Висновок: 1. Літера «Її» дає два звуки [Й] [Е] на початку слова і після голосної. 2. Літера «Її» дає один звук [Е] і пом'якшує попередній приголосний.

[ й ]] [ е ] е е [ е ] ялина крейда поїла

Потанцюємо

ДОБРАТИСЯ ПРИ ЛИСТІ: ФОРМА ЕЛЕМЕНТА РОЗМІР ЕЛЕМЕНТА ВИСОТА ЕЛЕМЕНТА НАКЛОН ЕЛЕМЕНТА ВІДСТАНА МІЖ ЕЛЕМЕНТАМИ СПОЛУКИ БУКВ

…нік П… мені Р… си Аквар …ль Портф … Тонн… М… нік


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Згодні звуки [ м ] , [ м \ "], літери М, м (закріплення).

Інтегрований урок навчання грамоти, письма та навколишній світ. Метою уроку закріплювати отримані знання про літеру м, звуки [м], [м”], відпрацьовувати навички складового читання з вивченими мовами.

Великі літери К, Н. Вживання великої літери у словах – географічних назвах. Написання слів із великими літерами К, Н. Вправи у читанні.

Урок навчання грамоті з прогами "Школа 2100" з ФГОС Технології: технологія діяльнісного методу навчання, ІКТ, проблемно-діалогічна, технологія оцінювання навчання.

Урок "Навчання грамоти", 1 клас, тип уроку ОНЗ. Тема уроку: Згідні звуки [с] та [с'], літера С. Читання складів та слів з літерою. Написання букв, складів та слів з буквою С(За підручником Р.Н. Бунєєва, Є.В.

Навчання грамоти Тема: Згідні звуки [к], [к'], літера К. Читання складів і слів з літерою К. Рядкова літера до, з'єднання з різними літерами, написання слів.

Навчання грамотиТема: Згідні звуки [к], [к'], буква К. Читання складів і слів з буквою К. Рядкова буква до, з'єднання з різними буквами, написання слів.

Г. Юрга

МБОУ «Середня Загальноосвітня школа» №1 імені О.П. Максименко

Розробка уроку

По темі:

«Знайомство з буквою Е е»

Виконала: Смирнова Марина Євгенівна

МБОУ «ЗОШ» №1 вчитель початкових класів

Урок – презентація

На тему:

«Знайомство з літерою Її»

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Мета уроку: знайомство з особливостями літери "Її" у різних позиціях

Завдання:

    Формувати чітке уявлення про те, що літера “Е” на початку слова та після голосної літери дає два звуки [й, е], а після приголосних літер дає один звук [е] та пом'якшує його.

    Сприяти розвитку свідомого виразного читання складів, слів, мови, фонематичного слуху та культури звуковимови.

    Виховувати такі якості, як допитливість, інтерес до читання, працьовитість та дисциплінованість.

Устаткування: мультимедійна презентація, підручник.

Хід уроку

1. Мобілізуючий початок (орг. момент) 2-3 хв

(Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку, дисциплінованість)

- Продзвенів дзвінок, починаємо ми урок!

- Сідайте, хлопці. (1 слайд)

2. Повідомлення теми уроку. (5-7 хв)

– Послухайте та відгадайте загадку. (2 слайд)

Їх завжди в лісі знайдеш -
Ходімо гуляти і зустрінемо:
Стоять колючі як їжаки,
Взимку в літній сукні. (Ялинки)

(3 слайд

- Промовте це слово орфоепічно. Промовте перший склад. З яких звуків складається перший склад? [Й, Е].

- Зробимо звуко-літерний аналіз слова ЕЛІ.

– Які букви чуєте? Скільки їх? (3)

– Які звуки чуємо? Скільки їх? (4)

[Й] – приголосний, м'який

[е] – голосний твердий

[л] - приголосний, дзвінкий, м'який

[і] – голосний, м'який

Слово з'являється значками (4 Слайд)

– Отже, що ми вивчатимемо на уроці? (Вивчати букву е, яка дає два звуки на початку слова). Буква є не проста, ви зараз самі в цьому переконаєтеся. (5 Слайд)

3. Читання складів та слів (7-10 хв) (6 слайд)

Прочитуємо всі склади по стовпчикам.

– Порівняйте склади у кожному стовпчику.

– Де знаходиться буква “Е” у першому стовпчику складів? (Спочатку) Які звуки вона дає? (два звуки)

- Де знаходиться буква "Е" у другому стовпчику? Які звуки вона дає? (дає два звуки)

– Де знаходиться буква “Е” у третьому стовпчику? Після яких букв вона написана? Який звук вона дає? (Пом'якшує попередній приголосний і дає звук [е]).

Прочитуємо слова. КРІВ, ЯЛИНИ, ВМІЛІ.

Звуко-літерний аналіз слів. (7 слайд)

- Зробимо висновок:

Які звуки дає буква “Е” якщо вона стоїть спочатку слова чи після голосної -……

Який звук дає буква “Е”, якщо вона стоїть після приголосного – ……

Висновок: (8 слайд)

4. Фізмінка (2 хв) (8 слайд)

У оленя будинок великий.

5. Закріплення вивченого. Робота з підручника. (4 хв) (9 слайд)

– Відкрийте підручник “Абетка” на стор. 44.

- Читання складів і слів з буквою, що вивчається.

– Вперше читаю одна, вдруге хором увесь клас.

Їл – їла – їла – їли

Їл – крейда – мілини – мілини

Ол – мовляв – намолол – намолол

Їл – крейда – вміла – вміння – вміння – вміла

Ни – нил – похмурі – похмурі

Ні – зневіра – зневіра

Ме – міра – міра

Ні – манера – манера

Мя – ім'я – іменини – іменини

- Хлопці, а зараз читаємо пошепки, я проходжу і слухаю кожного.

Фронтально-індивідуальна перевірка учнів, промовляючи наголос.

- Молодці, хлопці.

– Назвіть слова, у яких буква “е” дає два звуки? Який він? (їла, ялини, вміння, похмурі)

– Назвіть слова, у яких літера “е” дає один звук? Який він? (крейда, міра, іменини, манера,)

– Підручники закриваємо.

5. Фізмінка (1-2 хв) (10 слайд)

6. Розвиток пам'яті та мови. (4-6 хв). (11 слайд)

- Зачитує стих-ие вчитель (з'являється картинка).

- По одному рядку повторюємо по три рази.

- Повністю зачитують стих-ие напам'ять 3-5 учнів.

7. Розвиток уваги, мислення (3-4 хв) (12 слайд)

…нік;П…мені; Р...си; Портф… М…нік

8. Підбиття підсумків. (1-2 хв)

- Що нового дізналися на уроці?

– Яку роль виконує буква “е” у слові після приголосного?

– Коли літера “е” означає два звуки?

– Які завдання були найцікавішими на вашу думку?

- Які завдання викликали у вас труднощі?

- Молодці хлопці. Дякую за урок. Приємно порадували …….

- Урок завершено. (13 слайд).



Продовження теми:
Бухгалтерська звітність

Товар - будь-який предмет господарського обороту, у тому числі продукція, роботи, послуги, документи, що підтверджують зобов'язання та права (зокрема цінні папери) (Витяг...

Нові статті
/
Популярні